Skip links

Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik

Binaların yangından korunması hakkında yönetmelik, 19/12/2007 tarih ve 26735 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. İtfaiye Genel Müdürlüğünün büyük çaplı işletmelere göndermiş olduğu yönetmeliğin esas amacı olası yangın tehlikeleri anında can ve mal kaybını en aza indirgeme amacı ile oluşabilecek bütün senaryolar göz önünde bulundurularak tedbir almaktır. Bu sayede  olası yangın tehlikesine daha hızlı müdahale edilebilir hale gelmiş olacaktır. Yeni yapılan otel, fabrika gibi insan popülasyonunun yüksek olduğu ortamlarda yangın alarmı sistemleri kullanılması zorunlu kılınmıştır. Yönetmeliklere uygun çalışmalar yapan firmamız sizlere ne gibi faydalar sunabilir?

GST Yangın Alarmı Faydaları Nelerdir?

Gst Yangın Servisi olarak yangın tehlikesinden sizi yönetmeliklere bağlı olarak korumayı hedefliyoruz. Yangın esnasında ortamda bulunan herkese yangın tehlikesini duyurma amacıyla en uygun yangın alarmı sistemi diğer adıyla yangın algılama sistemleri kullanmak başlıca çözümler arasında yer almaktadır. GST Yangın Alarmı Faydaları; olası yangın tehlikesi esnasında can ve mal kaybını en aza indirme, yaşanabilecek bütün senaryolar göz önünde bulundurularak tahliye planı hazırlamak, adresli yangın alarmı sistemleri ile itfaiye, kolluk kuvvetleri gibi müdahale ekiplerini doğru yere yönlendirmek ve yangına en hızlı şekilde müdahale edilmesini sağlamak zamanla yarışılan bir durumda hızlı adımlar atılmasını sağlamak…

GST Yangın Alarmı Sistemleri Nasıl Çalışmaktadır?

GST yangın alarm sistemleri; gst dedektörler, gst paneller ve gst sirenlerden oluşur. Yangının oluşturduğu duman, sıcaklık ve ışınımları algılayan gst detektörler, gst paneller vasıtasıyla gst sirenlere iletir ve gst yangın alarmı devreye girer. Devreye giren alarm sirenleri ortamda bulunan insanları ve müdahale ekiplerine haber sağlayarak ortamın tahliyesi ve müdahalesini hızlandırma amacı gütmektedir.

Gst Yangın İletişim

Yangın tehlikesi insanlığın yüzyıllardır süregelmiş bir tehlikesi, korkusudur. Bu tehlikeden korunmanın yollarını arayan insanoğlu teknolojinin gelişmesi ile çeşitli yollar bulmuştur. Bu yolların en güvenilir olanlarından biri GST Yangın Alarmı Sistemleridir. Sizlerde yangın tehlikesinden korunmak istiyor fakat nasıl bir yol izlemeniz gerektiği hakkında bilgi sahibi değilseniz bizi arayın. Uzman ekip arkadaşlarımız size en uygun sistemi en uygun fiyatlarda kuracak ve sizi güvence altına alacaktır.

Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik

Yangın yönetmeliği Bayındırlık ve İskân Bakanlığının 1/11/2007 tarihli ve 5098 sayılı yazısı üzerine, 7126 sayılı Sivil Savunma Kanunu’nun ek 9 uncu maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 27/11/2007 tarihinde kararlaştırılmıştır. Yangın yönetmeliğini PDF formatında indirmek için: gst-yangin-yonetmeligi 

Leave a comment